Boj s ─Źasom

V─Źasn├ę zaregistrovanie ne┼żiaduceho horenia a prijatie potrebn├Żch opatren├ş m├┤┼żu zabr├íni┼ą vzniku, alebo aspo┼ł roz┼í├şreniu po┼żiaru a zamedzi┼ą tak vzniknut├Żm ┼íkod├ím. Ur├Żchlen├şm prijat├Żch opatren├ş je mo┼żn├ę ─Źo najviac minimalizova┼ą vzniknut├ę ┼íkody. Tu rozhoduje ─Źas....

V├Ą─Ź┼íina po┼żiarov za─Ź├şna tlen├şm hor─żav├ęho materi├ílu. Ohnisko m├í v ─Źase tlenia e┼íte mal├║ ni─Źiv├║ energiu. Oby─Źajne v uzavret├Żch priestoroch d├┤jde k ├║bytku kysl├şka a ─Źasto sa ohe┼ł s├ím uhas├ş. Pokia─ż v priestoroch nie s├║ pr├ştomn├ş ─żudia, vzniknut├í ┼íkoda je zanedbate─żn├í.Nie je to ale tak v┼żdy.

Pre nedostatok kysl├şka pri horen├ş sa uvo─ż┼łuje nebezpe─Źn├Ż plyn kysli─Źn├şk uho─żnat├Ż (CO), ktor├Żm sa m├┤┼żu udusi┼ą pr├ştomn├ş ─żudia. Pri dlhodobom tlen├ş vznik├í z ohniska uvo─żnen├ęho kysli─Źn├şka uho─żnat├ęho, nebezpe─Źn├í koncentr├ícia v├Żbu┼ín├ęho plynu. V tomto ┼ít├ídiu, ak d├┤jde k uvo─żneniu z├ípalnej energie z ohniska alebo k iskreniu, napr. elektrick├ęho zariadenia, d├┤jde ku vznieteniu tejto v├Żbu┼ínej zmesi a horenie prech├ídza do ┼ít├ídia, ke─Ć u┼ż nie je mo┼żn├ę v objekte zachr├íni┼ą takmer ┼żiadny majetok.

─îo je vlastne po┼żiar?

Pojem horenie mo┼żno definova┼ą ako chemick├║, oxida─Źno-reduk─Źn├║ reakciu, pri ktorej hor─żav├í l├ítka reaguje s oxida─Źn├Żm prostriedkom, men├ş svoje z├íkladn├ę chemick├ę vlastnosti a pri tejto reakcii sa uvo─ż┼łuje teplo a vy┼żaruje svetlo.

Pod─ża z├íkona je po┼żiarom ka┼żd├ę ne┼żiaduce horenie, pri ktorom vznikaj├║ ┼íkody na majetku alebo ┼żivotnom prostred├ş, n├ísledkom ktor├ęho je usmrten├í alebo zranen├í fyzick├í osoba ─Źi uhynut├ę zviera. Po┼żiar je tie┼ż ne┼żiaduce horenie, pri ktorom s├║ ohrozen├ę ┼żivoty alebo zdravie fyzick├Żch os├┤b, zvierat├í, majetok alebo ┼żivotn├ę prostredie.

Nebezpe─Źenstv├í po┼żiaru

V├Ą─Ź┼íina po┼żiarov vznik├í z nedbanlivosti. ─îasto je to zle udusen├Ż ohorok cigarety, neodborne vykonan├í elektroin┼ítal├ícia alebo porucha samotn├ęho elektrospotrebi─Źa.
Dne┼ín├Ż modern├Ż Svet si nevieme predstavi┼ą bez r├┤znych drobn├Żch elektrospotrebi─Źov, ktor├ę s├║ nie v┼żdy umiestnen├ę na vhodnom nehor─żavom podklade, nech├ívame ich bez dozoru nepretr┼żite zapojen├ę v z├ísuvk├ích. Nebezpe─Źn├Żm zdrojom po┼żiaru m├┤┼żu by┼ą aj nab├şja─Źky mal├Żch akumul├ítorov, ktor├ę pri poruche m├┤┼żu explodova┼ą. V ─Źoraz krutej┼íom konkuren─Źnom boji, najm├Ą v ─Źase kr├şzy, to m├┤┼że by┼ą aj podpa─ża─Ź.

Nástavec MHG
Nástavec MHG


IFS 7002
IFS 7002


Intellect
Intellect


FD7120
FD7120


FD7203 OC
FD7203 OC


Od 26.7.10 [+/-]
Dnes:
V─Źera:
Predv─Źerom:
31
215
268

-53
Tento t├Ż┼żde┼ł:
Minul├Ż t├Ż┼żde┼ł:
Predminul├Ż t├Ż┼żde┼ł:
1893
3009
2140

+869

Naj─Źastej┼íie s┼ąahovan├ę

Line├írny hl├ísi─Ź

DOP-40_nastavenieLine├írny hl├ísi─Ź (5-100m) sa nastavuje ve─żmi jednoducho tromi skrutkami za pomoci zabudovan├ęho siln├ęho laserov├ęho dela. 

In┼ítaluje sa bez pr├ştomnosti nap├íjacieho nap├Ątia od ├║stredne, bez pomoci diagnostickej pom├┤cky. Je potrebn├í iba jedna 9V bat├ęria na vybudenie laserov├ęho paprsku a jeden mal├Ż kr├ş┼żov├Ż skrutkova─Ź.

dop40

IFS - inteligent FireAlarm Syst├ęms
Nap├şsal Ado Kamen   
Utorok, 07 September 2010 12:16

  • samo-/ alebo ru─Źná adresácia prvkov na kruhovej linke bez potreby pou┼żitia pomôcok
  • odbo─Źky s mo┼żnos┼ąou samo-/ alebo ru─Źná adresácia
  • pridávanie prvkov bez potreby pomôcok / systém rozpozná pridaný prvok, ktoremu treba zada┼ą iba adresu 1-125 v hociakom poradí, ak to projekt vy┼żaduje, priradi┼ą k zóne, z ktorej automaticky preberá potrebné náväznosti, alebo sa väzba upraví pod─ża potreby
  • mo┼żnos┼ą pou┼żitia PS2 klávesnice namiesto notebooku
  • mo┼żnos┼ą programovania na dia─żku cez zdielané siete bez potreby reštartu po ukon─Źení programovania
  • t1/t2 pre ka┼żdú zónu, ktorých mô┼że by┼ą a┼ż 250
  • zariadenia v sieti mô┼żu pracova┼ą v rôznych jazykoch
  • netreba sa stara┼ą o pou┼żitie izolátora, aby v prípade po┼żiaru bola splnená po┼żiadavka EN 54-2.
  • v prípade dvojpólového skratu na linke IFS 7002 nedôjde k výpadku ani jedinej adresy na linke. Izolátory v detektoroch sú zabudované toti┼ż v oboch smeroch a pri zistení rozdielu napätí 11,4 V bezpe─Źne oddelia skratované miesto na linke bez toho, aby hlási─Ź s aktívnym izolátorom bol vynechaný zo strá┼żenia. 2 hlási─Źe v blízkosti skratu oznámia miesto skratu zápisom udalosti, aj blikaním 1Hz u oboch hlási─Źov po┼żiaru, medzi ktorými je dvojpólový skrat na linke. Táto samo-diagnostika ušetrí prevádzkové náklady v prípade poruchy zariadenia. 

O takomto systéme sa sníva mnohým EPS-károm, ktorí u┼ż majú svoje od┼żité pri diagnostikovaní porúch.

Kto neverí - sta─Źí mu vyskúša┼ą.na jednej inštalácii.

 

oprávnenia k ─Źinnosti >>>>>>>>/sluzby/odborna-priprava

 

 

Posledná úprava Štvrtok, 10 Marec 2011 20:36
 

Ste

Pocitadlo.sk

. navstevnik tychto stranok 2024-07-21 01:18:44 Type: E_STRICT Msg: Non-static method JResponse::sendHeaders() should not be called statically File: /home/tr015300/www_root/libraries/joomla/environment/response.php Line: 206